پنج‌شنبه 4 شهریور 1395

فوت و فن اسباب کشی

نگرانید ؟اثاث کشی کار سختی است، ولی چنانچه برنامه‌ریزی کنید و به اثاثیه خود نظم و ترتیب دهید و بدانید کدام بسته را باید باز کنید و کدام بسته را آخر کار برای شما کمی راحت خواهد شد، پس به این نکات توجه کنید.

  

1‌ ـ‌ پیش از همه منزل جدید را قبل از این که اسباب و اثاثیه وارد آن شود تمیز کنید

چنانچه موکت احتیاج به تعویض و شست‌وشو دارد آن را انجام دهید و چنانچه خانه باید نقاشی شود تا زمانی که وسایل وارد خانه نشده است این کار انجام شود برای شما راحت‌تر خواهد بود.


2‌ ـ‌ زمان بسته‌بندی نیز سعی کنید کالاهای ضروری و غیرضروری را با هم قاطی نکنید

وسایل غیرضروری را که باید آخر از همه باز شود در یک جعبه قرار دهید.


3‌ ـ‌ روی جعبه بنویسید چه وسایلی درون آن قرار دارد که تا هنگام باز کردن دچار مشکل نشوید.


4‌ ـ‌ هیچ‌وقت بدون مشخص‌کردن جای وسایل، آنها را باز نکنید

این کار باعث می‌شود ماه‌ها در داخل جعبه‌های باز شده به دنبال وسایل متفرقه و مختلف بگردید.


5‌ ـ‌ برای باز کردن جعبه برنامه‌ریزی داشته باشید

 بهترین حالت باز کردن وسایل در مدت یک هفته خواهد بود.


6‌ ـ هر جعبه ای را در اتاق مخصوص خودش قرار دهید تا سر فرصت باز شود.


7‌ ـ‌ وسایل را جدا جدا باز و از آشپزخانه و حمام شروع کرده و تا اتاق‌ خواب‌ها و اتاق بچه‌ها ادامه دهید.


8‌ ـ‌ چنانچه طرح خاصی از چیدمان در ذهن داشته باشید، قرار دادن مبلمان در جای خود راحت‌ترین کار خواهد بود. چنانچه در این کار مطمئن نیستید، از دیگران نظر بخواهید.

اتوبار


9 ـ پس از آن‌که وسایل بزرگ آشپزخانه و ظروف را در جای خود قرار دادید، جعبه‌های خالی را جمع کنید تا ابزارهای کوچک میان جعبه ها گم نشود.


10 ـ دقت داشته باشید همیشه از اجسام، ابزار و ظرف بزرگ‌تر به سمت ابزار ریزتر حرکت کنید. به این ترتیب راحت‌تر به فضای اطراف‌تان نظم می‌دهید و آرامش بیشتری پیدا می‌کنید.


11 ‌ـ‌ جمع‌کردن اسباب را با وسایل  و اشیای غیرضروری آغاز کنید. مثل  ظروف چینی و وسایل تزئینی. برای جمعکردن آنها از مقدار زیادی کاغذ روزنامه استفاده کنید تا انباشت آنها روی همدیگر در جعبه و فشار حاصل از آن باعث شکستگی نشود.


12 ‌ـ‌ مبلمان را هم با روکش مخصوص بپوشانید. وسایل صوتی و تصویری را حتما در داخل جعبه‌های خودشان قرار دهید تا بر اثر حرکت آسیب نبینند. یخچال و گاز را هم بهتر است، با پارچه‌های بزرگ پوشانده تا بدنه آنها آسیب نبیند. تا حد امکان هیچ وسیله‌ای را بدون جعبه، بسته‌بندی و ایجاد پوشش با مقوا جابه‌جا نکنید.


13 ‌ـ‌ برخی از اشیا و کالاها را مثلا لباس‌ها و اشیای قیمتی و پول نقد را چند روز قبل از اسباب‌کشی به منزل یکی از نزدیکان‌تان برده تا اسباب‌کشی به پایان برسد.


14 ‌ـ‌ بهتر است صبح اول وقت را برای اسباب‌کشی انتخاب کنید.

باربری در تهران

15 ‌ـ‌ روز اسباب‌کشی هر یک از اعضای خانواده باید ماموریت کنترل یک قسمت از کار را به عهده بگیرند. یک نفر باید در خانه مراقب اسباب باشد، یک نفر در راه پله‌ها مرتب همراه کارگران بالا و پایین برود و یک نفر نیز باید پای کامیون برنحوه چینش اسباب نظارت کند.


16‌ـ‌ سعی کنید در جعبه‌ها جای خالی باقی نماند. البته خالی ماندن بخش‌هایی از جعبه‌ها اجتناب‌ناپذیر است. برای پر کردن آنها می‌توانید از حوله، دستمال‌های آشپزخانه یا در نهایت روزنامه مچاله شده استفاده کنید. جعبه‌ای که بخش‌های خالی دارد، نامتعادل بوده و ممکن است له شود و وسایل درون آن آسیب ببیند.